Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій
КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ
ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»
ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»
На кафедрі біотехнології і мікробіології проходять захисти дипломних робіт і проектів студентів денної форми навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Магістр». На початку захистів з привітальним словом виступила голова Державної екзаменаційної комісії к.б.н. Шкотова Людмила Василівна, яка в свій час закінчила Національний університет харчових технологій, а зараз працює старшим науковим співробітником у відділі біомолекулярної електроніки Інституту молекулярної біології і генетики НАН України. Шкотова Л.В. побажала студентам вдалого захисту та представила склад Державної екзаменаційної комісії: завідувач кафедри БТМ, д.б.н., проф. Пирог Тетяна Павлівна; к.т.н., доц. Євтушенко Ольга Володимирівна (кафедра БЖД); к.б.н., доц. Скроцька Оксана Ігорівна; д.б.н., проф. Карпов Олександр Вікторович; к.т.н., доц. Тетеріна Світлана Миколаївна (секретар ДЕК).
П’ять років промайнули вмить, і ось, ще ніби вчорашні першокурсники, вже стоять за трибуною, на фоні графіків та креслень, захищаючи свою диплому роботу, адже сьогодні пройшов перший день захисту біотехнологів-спеціалістів. Нарядні та схвильовані, вони заходять до аудиторії, де пройде «останнє заняття», а попереду, буквально через п’ять-сім хвилин, їх вже чекає нове життя. Та на шляху до цього нового початку стоять принципові, але завжди справедливі представники комісії у складі Яцюка Олександра Миколайовича, Денисюк Людмили Анатоліївни, Лич Інни Валентинівни, Волошиної Ірини Миколаївни, Пенчука Юрія Миколайовича та Євтушенко Ольги Володимирівни. І саме за ними останнє слово.
За вікном літо, а от студентам-біотехнологам 4 курсу зовсім не до прогулянок і навіть не до сну, адже настав час захисту дипломних робіт. 15 червня відбулося третє сесійне засідання членів Державної екзаменаційної комісії (ДЕК) у складі: завідувач кафедри БТМ Пирог Т.П., д.т.н., проф. Макаренко В.Д. (кафедра БЖД), к.т.н., доц. Антонюк М.М, к.т.н., доц. Красінько В.О., к.б.н., доц. Скроцька О.І., ас. Омельчук Є.О (секретар ДЕК). Приємною і хвилюючою несподіванкою для студентів став приїзд кандидата технічних наук, доцента Одеського національного університету імені І.І. Мєчнікова Ямборко Анни Валентинівни. Кафедра мікробіології, вірусології та біотехнології, де працює Анна Валентинівна, є досить молодою, де підготовка студентів-біотехнологів розпочалася у 2012 р. Тому є дуже приємним той факт, що Анна Валентинівна завітала на захисти біотехнологів саме нашого університету щоб трішки черпнути досвіду у підготовці бакалаврів, дипломні роботи яких виконані на найвищому рівні та єдині в Україні включають технологічну частину, яка передбачає створення цілого підприємства або лінії виготовлення фармацевтичної чи біотехнологічної продукції.
Більшість абітурієнтів, при виборі майбутнього місця навчання, вже подумки бачать себе майбутніми юристами, лікарями чи біотехнологами – лідерами своєї галузі, винахідниками, лауреатами премій та нагород. Але перед тим на них усіх чекає як мінімум 5 років навчання, за які вони мають опанувати всі можливі знання та навички, потрібні їм у майбутній професії. А найлегше це зробити коли поруч знаходяться викладачі, які можуть і, найголовніше, бажають дати знання наступному поколінню. І дуже часто студенти не помічають який це важкий труд.
9 червня на кафедрі біотехнології і мікробіології розпочалися захисти дипломних проектів і робіт студентів денної форми навчання ОКР «Бакалавр». На початку захистів з привітальним словом виступила завідувач кафедри Пирог Тетяна Павлівна, яка побажала усім вдалого захисту і представила склад Державної екзаменаційної комісії: завідувач кафедри БТМ, д.б.н., проф. Пирог Тетяна Павлівна (голова), д.т.н., проф. Макаренко Валерій Дмитрович (кафедра БЖД), к.т.н., доц. Антонюк Марія Миколаївна, к.т.н., доц. Красінько Вікторія Олегівна, к.б.н., доц. Скроцька Оксана Ігорівна, ас. Омельчук Євген Олександрович (секретар ДЕК).
Нещодавно в нашому університеті завершився конкурс на «Кращу академічну групу НУХТ», перший подібного роду конкурс в історії альма-матер. І ми горді за те, що група БТЕК ІІ-5 нашого факультету посіла призове третє місце!!
Змагання тривало в 2 етапи – спочатку визначалися переможці своїх факультетів, і вже потім, найкращі групи випробовували свої сили на міжфакультетському рівні. На загальний бал групи впливали наукові досягнення групи (участь студентів у наукових конференціях, у предметних олімпіадах, міжвузівських наукових конкурсах та виставках, семінарах, тренінгах); участь студентів у культурно-громадському та творчому житті університету (участь у загальноуніверситетських святах, таких як «День факультету», «День туризму», «День відкритих дверей» та ін.; у факультетських заходах; участь студентів у творчих гуртках та секціях художньої самодіяльності; організація студентами тематичних вечорів та вечорів відпочинку тощо); участь студентів групи у спортивному житті університету (відвідування спортивних секцій та клубів, участь у змаганнях). Також суттєвий вплив на рейтинг групи мали відвідування студентами аудиторних занять, середній навчальний бал, та дотримання Правил внутрішнього розпорядку університету, Правил проживання в гуртожитках, навчальної дисципліни.
Останні хвилини перед врученням дипломів, приємне хвилювання перед виходом на сцену, щасливі посмішки родичів і друзів. Фотографія на пам’ять та кілька дюжин підкинутих капелюхів. П’ять років пролітають непомітно, а отримавши дипломи більшість вчорашніх однокурсників розлітаються ледь не по всій країні, майже не підтримуючи зв’язок. Однак даний сценарій не вписується в реальність випускників нашого факультету.
Спекотні сонячні дні змушують нас вигадувати найрізноманітніші способи врятуватися від сонця. І поки хтось ліниво потягує холодну воду чи щось міцніше на своїй канапі, студенти факультету БТЕК вирішили зануритися у вир незабутніх емоцій на пекельних пісках пляжу Корчуватого, де за підтримки Студентської ради пройшов перший волейбольний турнір.
Варто зазначити, що хоча студенти почали збиратися ще з 10 ранку, змагання почали тільки о 13 годині, коли пісок нагрівся до такої температури, що грати на ньому вже було ледь можливо. Та це не завадило всім отримати ряд яскравих емоцій та відчуттів у компанії своїх друзів.
У передчутті літніх канікул до нашого університету завітали учні 8-го та 10-го класів ліцею № 293 Деснянського району м. Києва, які навчаються у класах з поглибленим вивченням біології і хімії. Юнаки та дівчата із задоволенням ознайомились з лабораторіями кафедри біотехнології і мікробіології, кафедри інтегрованих автоматизованих систем управління, а також кафедри молекулярної та авангардної гастрономії. Знайомила школярів з перспективами навчанням в стінах університету доцент кафедри БТМ Тетеріна Світлана Миколаївна.
Випуск магістрів. Лютий 2025 р.
Захисти магістрів. Грудень 2024 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2024 р.
Випуск магістрів. Лютий 2024 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р.
Посвята в студенти. Вересень 2023 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2023 р.
89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р.
Посвята в студенти. Вересень 2022 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2022 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р.
Посвята в студенти. Серпень 2021 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2021 р.
87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р.
Посвята в студенти. Вересень 2020 р.
On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р.
Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р.
Вечір факультету. Жовтень 2019р.